סדנאות שוקולד וגיבוש צוות

סדנת שוקולד ביתית

תיאוברומה קקאו (Theobroma Cacao), השם המדעי של השוקולד, פירושו ״מזון אלים״ ולא בכדי. השוקולד מציע דרך שמימית לשפר את הביצועים שלנו, כולל כמה יתרונות בריאותיים. ואין הכוונה לסתם שוקולד פשוט וזול, אלא לשוקולד איכותי, מריר שיש לו היסטוריה ארוכה כצמח ריפוי המשפר את מצב הרוח ואפילו משמש כאפרודיזיאק (מעורר תשוקה מינית).

ומה הקשר בין שוקולד לגיבוש עובדים?

מטבע הדברים, סדנאות שוקולד לעובדים כרוכות בפעילות המגייסת את כל חברי הצוות באופן שנותן מענה גם ליעדים שקבע הארגון במסגרת פיתוח ארגוני עדכני, כגון:

 • הגברת שיתופי הפעולה בין חברי הצוות
 • שיפור המוטיבציה להצלחה
 • הענקת הזדמנות להפגנת יצירתיות
 • יצירת יחסי אמון חזקים יותר

למעסיקים, המחפשים סדנאות לעובדים שיוכלו לחזק את כישורי עבודת הצוות של העובדים – סדנת שוקולד היא פתרון מעולה.

רוצה שפשוט נחזור אליך עם כל הפרטים?

סדנאות שוקולד לעובדים – יתרונו

במה יכולה לעזור לכם סדנת השוקולד?

 • לשפר את התקשורת בין חברי הצוות – סדנת שוקולד המיועדת לשפר את התקשורת בין חברי הצוות, תציע סביבה נעימה בה אף אחד לא מהסס לתקשר ביעילות עם אחרים, ולהגיש בקשות והצעות.

בנוסף, חלוקת הצוות לקבוצות קטנות יותר מאפשרת לאנשים לתקשר טוב יותר בינם לבין עצמם, תוך הבטחת הבנה טובה יותר האחד של השני. כשיחזרו לעבודה, זה יקל על העובדים לעבוד יחד ולא להסס להציע רעיונות חדשים ולפתור בעיות.

 • לבנות אמון – פעילויות לבניית צוות, או סדנאות פיתוח צוות באמצעות סדנת הכנת שוקולד, נועדו לסייע לפתח אמון בקרב חברי הצוות. אמון הוא אחד המרכיבים המשמעותיים ביותר בארגון, במיוחד כאשר נדרשת עבודת צוות יומיומית.

אמון יכול לבנות צוות עובדים או לרסק אותו. וללא צוות עובדים מגובש, העסק לא ישרוד לאורך זמן. סדנת שוקולד המיועדת לפיתוח צוות, תתמקד בפעילויות המטפחות אמון הדדי ומאפשרות לחברי הצוות להיות תלויים יותר זה בזה במהלך הכנת השוקולד, ולהפוך ליעילים ולפרודוקטיביים יותר.

פעילות, המזווגת בין שני עובדים למשל, להכנה משותפת של קינוח או פרלינים של שוקולד, תעזור להפוך את מערכת היחסים ביניהם לאמינה ולנינוחה יותר.

 • לתרום לחברי הצוות תחושה של ביטחון וחיוביות ביחס לעבודה – עצם העובדה שהמעסיק מאפשר לעובדיו לצאת לפעילות כל כך כיפית כמו הכנת שוקולד, המטעם האהוב על כולם, היא כשלעצמה יוצרת אצל כל עובד תחושה של ערך ומדגישה את האכפתיות של המעסיק. אלמנטים אלה יגבירו את הגישה החיובית של העובד כלפי מקום העבודה שלו.

אחד המכשולים להשגת ביצועים מיטביים הם תחושות של לחץ ודיכאון האופפות את הצוות. פעילויות לבניית צוות, כמו סדנת השוקולד, תעורר את מצב רוחם של העובדים. הקלה זו מהמתח תשתקף אחר כך גם בעבודתם.

האשמות הדדיות בלתי פוסקות – כל אלה יפסקו בעקבות הסביבה החיובית השוררת בסדנת השוקולד. מצב זה יאפשר לאמון להתגנב ללבבות, תוך כדי מתן אפשרויות לביטוי עצמי חופשי מחששות. למילה ׳בוס׳ כבר לא תהיה קונוטציה שלילית.

 • להגדיל את שיתופי הפעולה ולמנוע עימותים – סדנת מנהלים או עובדים אמורה ליצור קשרים חזקים בין העמיתים לעבודה. ׳משחקי ההאשמות׳, המתעוררים כאשר צצות בעיות ונוצרים עימותים, נעלמים בעקבות סדנת השוקולד, מקרבת הלבבות. אחרי הכול, צוות יעיל הוא צוות שנוטה לעבוד בשיתוף פעולה ולהיות מודע לתלות ההדדית הקיימת בין העובדים.

לבסוף, סדנאות לפיתוח מנהלים או לבניית צוותים – מסוגלות לעזור למנהלים ולצוות לעבוד יחדיו טוב יותר ולעמוד בהצלחה ביעדי הארגון.

סוגי השוקולד שבהם אולי תתנסו במהלך הסדנה

צורות וטעמים שונים של שוקולד מיוצרים על ידי שינוי הכמויות של מרכיבי השוקולד. את מגוון הטעמים ניתן להשיג על ידי שינויי משך הזמן והטמפרטורות  בקליית פולי הקקאו.

 • שוקולד חלב – הוא שוקולד מוצק העשוי חלב שנוסף לתרכובת בצורת: אבקת חלב, חלב נוזלי או חלב מרוכז.

 • שוקולד מריר – מיוצר באמצעות אחוז גבוה יותר של קקאו עם כל תוספת של אחוז שומן שמקורו בחמאת קקאו במקום בחלב. אבל יש גם שוקולד חלב כהה, ודרגות רבות של שוקולד ״כלאיים״.

 • שוקולד לבן – עשוי מסוכר, חלב וחמאת קקאו ללא מוצקי הקקאו.

 • שוקולד רובי (Ruby) – הוא סוג של שוקולד שפותח החל משנת 2004 ושוחרר לקהל הרחב בשנת 2017. שוקולד זה מיוצר מפולי קקאו רובי והתוצאה היא צבע אדום וטעם שונה, המתואר כטעם מתוק ועם זאת חמוץ.

 • שוקולד גולמי – הוא שוקולד שלא עבר כל עיבוד, חימום או ערבוב עם מרכיבים אחרים. הוא מקודם לעתים קרובות כשוקולד טוב לבריאות.

 • שוקולד מרוכב (Compound chocolate) – משלב קקאו עם שומן צמחי אחר, בדרך כלל שומן טרופי או שומן מוקשה – כתחליף לחמאת הקקאו

אולי יעניין אותך גם?

יצירת קשר מהירה

קורסים עם שוקולד

לדעת מתי הסדנה הבאה

רוצים לדעת מתי הסדנה הבאה (ללא התחייבות / ספאם / אכילות ראש מיותרות)? בשמחה, השאירו מייל ונשלח לכם מייל אך ורק כשיהיה תאריך חדש לסדנה הקרובה

Scroll to Top
דילוג לתוכן