מהם היתרונות התזונתיים של השוקולד?

סדנאות שוקולד

שוקולד, אולי אחד המאכלים האהובים ביותר בעולם, נחשב בריא כשהוא מגיע במינונים נכונים. פולי הקקאו, מהם עשוי השוקולד, נכנסו לא פעם לרשימת מזונות-העל. היתרונות התזונתיים של השוקולד הם רבים ומגוונים, ואף יכולים לסייע כשמדובר בפעילות גופנית ובאימונים. ככל שאחוז מוצקי הקקאו גבוה, כך תדעו שהשוקולד בריא יותר – בשוקולד מריר יש הכי הרבה מוצקי קקאו, ולעומת זאת, בשוקולד לבן אין מוצקי קקאו כלל.

מה יש בשוקולד?

  • איזה ויטמינים יש בשוקולד?
   מינרלים וויטמינים
   – אשלגן, מגנזיום, ברזל וגם סידן הם רק חלק מהמינרלים שבשוקולד, ותוכלו גם למצוא בו את הויטמין ניאצין B.
  • האם שוקולד / קקאו בריא לנו?
   בריאות כלי הדם
   – הקקאו מכיל חומרים המווסתים את תהליך קרישת הדם בכלי הדם, משפר את תפקוד צינורות הדם, ומגביר את ייצורו של החנקן החמצני ובכך תורם לשיפור של זרימת הדם בגוף.
  • מה היתרון הברור של שוקולד?
   שיפור מצב הרוח –
   על פי מחקר שבדק קשר בין ריחות למצב רוח, נמצא שריח של שוקולד משפר את מצב הרוח. על פי מחקרים נוספים ורבים, השוקולד משפיע באופן מידי על פעילות המוח ומשפר את מצב הרוח ואת הערנות.
  • חומצות שומן – חומצות שומן חיונית לגוף ואנו מקבלים אותן דרך האוכל. פולי הקקאו עשירים בחומצות שומן מהסוג הטוב, שנחשבות לעמידות בפני חמצון. תפקיד חומצות השומן הוא לנהל את התפתחות התאים בגוף.
  • נוגדי חמצון –  אחד מהתפקידים של נוגדי החמצון בגוף הוא לשמור על המערכת החיסונית, להילחם במחלות כמו סרטן וטרשת עורקים ולהאט תהליכים של הזדקנות. בקקאו יש כמויות גדולות של חומרים בעלי יכולת אנטי חמצונית והם פועלים בעוצמה רבה.
  • אנרגיה זמינה – השוקולד הוא פחמימה פשוטה שמתפרקת בגוף במהירות ובקלות וגורמת לעליה מהירה של רמת הסוכר בדם. באופן כללי, לא מומלץ לאכול שוקולד לעיתים קרובות כדי שלא לחוש בירידת הסוכר לאחר זמן מה, אבל בשעת כושר ואפילו כשרוצים להיות מספיק מרוכזים ואנרגטיים במבחן, שוקולד יכול לעזור.
 •  

איך השוקולד מתקשר לספורט?

נכון, זה אולי נשמע לא הגיוני ששוקולד וספורט הולכים ביחד, אבל לשוקולד, ולפחמימות וסוכרים בכלל, יש תפקיד חיוני לפני ואחרי אימון ספורט. לפני האימון, יש לאכול מאכל מתוק המתפרק בגוף במהירות, כדוגמת שוקולד, על מנת לקבל אנרגיה למהלך האימון. בסיום האימון, כשמאגרי האנרגיה בגוף ריקים ויש צורך לעזור לגוף להתאושש, יש לאכול פחמימה פשוטה נוספת עוד לפני הארוחה הגדולה. הרבלייף מציעה שייקים וחטיפים על בסיס שוקולד, שימקסמו את הפעילות הגופנית שלכם וישמרו עליכם בריאים.

יצירת קשר מהירה

קורסים עם שוקולד

לדעת מתי הסדנה הבאה

רוצים לדעת מתי הסדנה הבאה (ללא התחייבות / ספאם / אכילות ראש מיותרות)? בשמחה, השאירו מייל ונשלח לכם מייל אך ורק כשיהיה תאריך חדש לסדנה הקרובה

Scroll to Top
דילוג לתוכן