כל מה שרציתם לדעת על קקאו ולא העזתם לשאול

סדנאות שוקולד

 

מי מאיתנו לא אוהב שוקולד? אם יש משהו שמיד מחזיר כל אחד ואחד מאיתנו לילדות וישר עוטף אותנו בסוג של טעם מתוק ומנחם זה השוקולד, ואת השוקולד הנפלא הזה אתם יודעים ממה מייצרים? עץ הקקאו.

על העץ הנפלא הזה שגדל ביערות הטרופיים של דרום אמריקה גדלים פירות שנקראים פולים, מהם בעצם מפיקים את הקקאו. בשפה הלטינית המשמעות של קקאו היא אוכל האלים.

בעבר הקקאו שימש ככלי מסחר בין הסוחרים השונים בעיקר בשל כך שהיה חדש ובלתי מוכר לאירופאי הממוצע. כשהאירופאים הראשונים הגיעו ליבשת אמריקה הם היו בטוחים שימצאו במחסנים של הילידים זהב אך הדבר היחיד שעליו שמרו הילידים מכל משמר היו פולי הקקאו, כיום ניתן להבין למה. אחר כך הספרדים הביאו אותו לספרד ושמרו עליו בקנאות ובלי כיבודים עד למאה ה-17, המשקה "יצא" לראשונה מספרד בשנת 1615, כאשר הנסיכה אן, בתו של פליפה השני מלך ספרד, נישאה ללואי השלושה עשר מלך צרפת והביאה עמה את המשקה לחצר המלוכה. על מנת לייצר קילוגרם אחד של שוקולד, נדרשים כ-500-300 פולי קקאו. בנוסף להיותו טעים להפליא, לקקאו ישנן גם סגולות רפואיות והוא עשיר בנוגדי חימצון העוזרים למנוע סרטן, מאטים את תהליך ההזדקנות, שומרים על תקינות כלי הדם ומונעים נזקים תורשתיים. המגנזיום הוא המינרל שכיום הכי חסר בתזונה שלנו, והוא גם הכי קריטי. המגנזיום חשוב לתפקוד המוח, הוא מגמיש, מקל על עצירות ומגביר בסיסיות. בנוסף המגנזיום הוא מינרל קריטי לפעילות הלב, הוא נמצא בכמויות גדולות בפרי הקקאו. אך הפרי המופלא הזה טומן בחובו גם סכנות מעטות, לאנשים עם הפרשות של מיצי קיבה או בעיות לב לא מומלץ לצרוך ממנו, מכיוון שהוא גורם להאצה של פעילות הלב והדבר עלול להיות מסוכן לאנשים עם לב חלש, כמו כן גם לפני השינה לא ממש כדאי, מכיוון שהוא מעורר וממריץ. שוקולד מריר שבו יש ריכוזי קקאו גבוהים הוא מאד בריא ועדיף על השוקולדים האחרים העשירים בסוכר וחלב המורידים את סגולותיו של הקקאו. כמובן שהצורה האולטימטיבית לצרוך קקאו הוא בצורתו המקורית, כך שניתן לצרוך אותו בצורה של אבקת קקאו, חמאת קקאו, פולים או שבבים כך תבטיחו לעצמכם שאתם צורכים מאה אחוז בריאות ללא חומרים מעובדים או תוספת של סוכר. ברוב הזנים של הקקאו יש מעט קפאין, הרבה פחות מאשר בקפה, תה או קולה. ישנם אף מחקרים המצביעים על כך שבקקאו אין בכלל קפאין. אך בקקאו יש מעורר עדין שנקרא טיאברומין, שמעניק אנרגיה נפלאה ועדינה יותר.

העתיד המר

אך לא הכל ורוד בממלכת השוקולד ומחקרים רבים מראים כי בעשור הקרוב מחירי השוקולד צפויים להרקיע שחקים מכיוון שצפוי מחסור בעצי הקקאו וגם המספר שכבר קיים לא מספיק כדי לספק את כל צרכני השוקולד המכורים אליו וזקוקים לו עד כדי כאב.

יצירת קשר מהירה

קורסים עם שוקולד

לדעת מתי הסדנה הבאה

רוצים לדעת מתי הסדנה הבאה (ללא התחייבות / ספאם / אכילות ראש מיותרות)? בשמחה, השאירו מייל ונשלח לכם מייל אך ורק כשיהיה תאריך חדש לסדנה הקרובה

Scroll to Top
דילוג לתוכן